KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577145
nr 1457 7145
Hans Hedenström
(1928-2007), Sverige
Oljemålning, Hustak. Signerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Hans Hedenström, svensk bildkonstnär född i Sandviken 1928, död 2007.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:19:59
27/3 15:57:02
Hans Hedenström
Läs mer om Hans Hedenström